از تاریخ 24 دی ماه و به مدت سه روز عرضه 500هزار قطعه ربع سکه در بورس کالا آغاز شد. این اقدام بانک مرکزی در راستای کاهش حباب ربع سکه در بازار صورت گرفته است. برای ثبت سفارش کافیست کد بورسی داشته و از طریق سامانه معاملات آنلاین کارگزاری، سفارش خود را ثبت کنید.
 
متن خبر
تاریخ انتشار:1401/10/24

از تاریخ 24 دی ماه و به مدت سه روز عرضه 500هزار قطعه ربع سکه در بورس کالا آغاز شد. این اقدام بانک مرکزی در راستای کاهش حباب ربع سکه در بازار صورت گرفته است. براین اساس عرضه این 500 هزار ربع سکه به مدت سه روز در بورس ادامه خواهد داشت و خریداران این گواهی­های سپرده می­توانند پنج روز کاری بعد از خرید سکه در بورس، به خزانه بانک­های عامل مراجعه و به صورت فیزیکی معادل سکه­های خریداری شده را تحویل بگیرند.

شرایط خرید

  • تمامی اشخاص حقیقی بالای 18 سال دارای کدملی می­توانند حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه ربع سکه طلای بهار آزادی خریداری کنند.
  • سفارشات ارسال شده در سامانه معاملات باید مضربی از 100 باشد. هر 100 سفارش معادل یک ربع سکه می­باشد بنابراین حداکثر نصاب خرید برای هر کد معاملاتی 500 گواهی سپرده می­باشد.
  • ربع سکه­هایی که به مشتریان تحویل می­شود بدون وکیوم خواهد بود.
  • خریداران برای خرید ربع سکه نیازی به کد بورس کالا نداشته و داشتن کد بورسی برای ثبت سفارش خرید کفایت می­کند.
  • نماد معاملاتی مربوط به خرید ربع سکه در سایت tsetmc نماد 0312ن061 بوده و یا در این وبسایت کلمه "ربع سکه" را جستجو کنید.
  • معاملات گواهی سپرده کالایی این نماد به صورت حراج تک قیمتی (ثبت سفارش) انجام می­شود. برای این منظور دوره پیش­گشایش از ساعت 9 شروع و ساعت 13 خاتمه می­یابد و راس ساعت 13 حراج تک قیمتی برگزار می­شود.
  • دامنه قیمت سفارشات و قیمت سفارش عرضه توسط بانک مرکزی تعیین شده و در سایت tsetmc قابل مشاهده خواهد بود.
  • سکه­ها دارای هزینه انبارداری و مالیات هستند که برعهده خریدار می­باشد. (انبارداری : 1000 ریال به ازای هر قطعه روزانه و 9% مالیت بر ارزش افزوده) که در زمان تحویل سکه­ها به انبارداری پرداخت می­کنید.

برای تحویل گرفتن ربع سکه از خزانه لازم است مالک یا نماینده قانونی ایشان از تاریخ 1 بهمن بعد از هماهنگی با خزانه و دریافت نوبت، در زمان مشخص شده همراه با مدارک احراز هویت به محلی که توسط بانک اعلام خواهد شد، مراجعه نماید.

برای خرید ربع سکه از طریق کارگزاری دارا، در سامانه معاملات آنلاین خود نماد موردنظر را جستجو کرده و طبق اطلاعیه مربوطه سفارش خود را ثبت نمایید. درصورت نیاز با پشتیبانی به شماره 42718000-021 تماس حاصل نمایید.

اطلاعیه بورس کالا درخصوص عرضه ربع سکه

 
اخبار دارایی
از تاریخ 24 دی ماه و به مدت سه روز عرضه 500هزار قطعه ربع سکه در بورس کالا آغاز شد. این اقدام بانک مرکزی در راستای کاهش حباب ربع سکه در بازار صورت گرفته است. برای ثبت سفارش کافیست کد بورسی داشته و از طریق سامانه معاملات آنلاین کارگزاری، سفارش خود را ثبت کنید.

کارگزاری دارا سوم شهریور سالروز 28 سال فعالیت خود در بازار سرمایه را با کارکنان و همراهان خود جشن گرفت.

کارگزاری دارا به منظور تسهیل شرایط ارسال درخواست اعتبار بورسی، برای مشتریانش امکان ثبت درخواست اعتبار را به صورت کاملا آنلاین فراهم کرده است.

گزارش تحلیل بنیادی شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو در داراتحلیل قرار گرفت.

نسخه جدید وب اپلیکیشن داراتحلیل با ارائه خدماتی جدید همچون بازی بورسی در قالبی متفاوت برای کاربران ارائه شد.